Naturalne kosmetyki 06

Naturalne kosmetyki 06

Zawiera między innymi białko, laktozę, tłuszcze, cenne sole mineralne – wapń, fosfor, magnez; witaminy A, E oraz z grupy B. Odżywia i nawilża skórę, nadając jej aksamitną gładkość.   Piling oczyszczający skórę Drobno zmielone migdały wymieszać z mlekiem w proporcji

Zawiera między innymi białko, laktozę, tłuszcze, cenne sole mineralne – wapń, fosfor, magnez; witaminy A, E oraz z grupy B. Odżywia i nawilża skórę, nadając jej aksamitną gładkość.

 

Piling oczyszczający skórę

Drobno zmielone migdały wymieszać z mlekiem w proporcji 1 część migdałów, 2 części mleka (na przykład łyżeczka migdałów i 2 łyżki mleka). Otrzymaną pastę nałożyć na twarz, dekolt i szyję, po czym masować skórę przez chwilę delikatnymi, okrężnymi ruchami. Zmyć ciepłą wodą.

 

Mleczna maseczka

Do 1/4 szklanki tłustego mleka dodać łyżeczkę mąki ziemniaczanej, zagotować, przestudzić. Uzyskaną masę rozprowadzić na twarzy i pozostawić na 20 minut. Zmyć ciepłym mlekiem.

 

Kąpiel mleczna

Litr tłustego (koniecznie!) mleka dodać do ciepłej wody w wannie. Moczyć się przez 20 minut. Spłukać pod prysznicem letnią wodą.

Balsam po kąpieli

Do szklanki świeżego mleka dodać 3 łyżki gliceryny, dobrze wymieszać i wetrzeć w skórę ciała. Nawilża, odświeża, wygładza.


Partnerzy:

Oficjalna strona magazynu "Natura i Ty" wydawanego przez Centrum "REA" od 2008 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska. All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.