Dobowy zegar organów

Na nasze samopoczucie i upodobania kulinarne mają wpływ nie tylko cykliczne zmiany pór roku. W cyklu dobowym, zgodnie z dobowym Zegarem Organów, przez dwie kolejne godziny główne organy wewnętrzne rosną w siłę, a następnie przekazują swój potencjał dalej, do następnych organów wenętrznych.

Na nasze samopoczucie i upodobania kulinarne mają wpływ nie tylko cykliczne zmiany pór roku. W cyklu dobowym, zgodnie z dobowym Zegarem Organów,  przez dwie kolejne godziny główne organy wewnętrzne rosną w siłę, a następnie przekazują swój potencjał dalej, do następnych organów wenętrznych.

Żołądek, płuca, nerki, wątroba i serce znajdują się w swoim maksimum w czasie kolejnych dwóch godzin, w tym samym czasie inne organy znajdują się w swoim minimum. Chora osoba odczuwa zazwyczaj zaostrzenie swoich dolegliwości o tej samej porze dnia lub nocy. Zaostrzenie objawów choroby występujące regularnie w określonym przedziale godzin może się manifestować napadami zmęczenia i senności, wzmożonymi bólami, bezsennością itp. Regularne budzenie się o tej samej godzinie w nocy lub napady senności w czasie dnia są więc istotną informacją dla lekarza. I tak np. między g...

Autor: Anna Czelej
Partnerzy:

Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska. All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.