Banan i kurzajka

Banan i kurzajka

Kurzajka na nosie – rzecz potworna. Każdą bajkową czarownicę wyobrażamy sobie z takim właśnie paskudztwem tym miejscu. Tymczasem to okropieństwo może się przydarzyć każdemu – zarówno brzydalowi, jak i superpiękności. Kurzajka na czubku nosa przytrafiła się kiedyś nawet słyn

Kurzajka na nosie – rzecz potworna. Każdą bajkową czarownicę wyobrażamy sobie z takim właśnie paskudztwem tym miejscu. Tymczasem to okropieństwo może się przydarzyć każdemu – zarówno brzydalowi, jak i superpiękności.

Kurzajka na czubku nosa przytrafiła się kiedyś nawet słynącej z urody królowej Nefretete. Jej kochający małżonek nie mógł znieść tego widoku i przestał odwiedzać jej komnaty, zaszczycając swym towarzystwem drugą małżonkę. Królową uratował podobno… banan. Ktoś podpowiedział jej, by sobie robiła okłady z jego umytej skórki.

I po 10 dniach nos Nefretete znowu był piękny…

A wiem to stąd, że przytrafiły mi się kurzajki akurat podczas tegorocznego urlopu, który spędzałam w Egipcie. Na szczęście w miejscu mniej niż u królowej eksponowanym, bo na dłoni, jednak i tak zachwycona nie byłam. I tę metodę podpowiedział mi jeden z przewodników po piramidach (facet!), dysponujący całkiem niezłym angielskim. Twierdził, że w jego rodzinie leczyło się w ten sposób kurzajki od zawsze. Opowiedział też o tej Nefretete. I wiecie co? Wypróbowałam – pomogło!

Warto ten sposób zapamiętać – może się przydać zwłaszcza zimą, gdy trudno o świeże zioła, od wieków leczące kurzajki w Europie: mniszek i jaskółcze ziele.

Kurzajki wywołują wirusy brodawczaka ludzkiego (HPV). Atakują przez cały rok i są piekielnie zaraźliwe. Wystarczy, że podasz rękę osobie o „zakurzajkowanej” dłoni i już po kilku dniach jesteś załatwiona. Często też następuje samozakażenie – zwłaszcza u ludzi o osłabionej odporności. Dlatego, gdy tylko zobaczysz u siebie ślad takich narośli, działaj natychmiast!

Najpierw zrób kurzajce okład z gorącej wody, wymieszanej w równych proporcjach z sokiem z cytryny (jeśli jest na stopie, wymocz ją przez 30 minut w takiej wodzie), przyłóż do niej wewnętrzną stroną kawałek skórki bananowej i przymocuj plastrem z opatrunkiem.

Joanna z Gliwic

Partnerzy:

Oficjalna strona magazynu "Natura i Ty" wydawanego przez Centrum "REA" od 2008 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska. All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.