Odpowiedzi na listy

Odpowiedzi na listy

Dostaliśmy wiele listów z pytaniami o to, jak przygotowywać ziołowe herbaty oraz, czy i na co bywają one pomocne. Sądzimy, że dobrą odpowiedzią będzie fragment książki Caroline Dow pt. „Uzdrawiająca moc herbaty. Terapeutyczne właściwości tradycyjnych herbat i ziołowych naparów”.

JAK PARZYĆ ZIOŁOWĄ HERBATĘ
Istnieje wiele sposobów parzenia smakowitych ziołowych napojów. Oto jeden z nich. Zacznij od nalania jednej filiżanki naturalnej, filtrowanej wody z kranu. Wodę możesz zagotować, choć niektórzy zielarze zalecają, aby nie dopuścić do wrzenia. Jednak, gdy tak się zdarzy, to nim dodasz ziół, poczekaj minutę lub dwie, aby się trochę schłodziła. Jeśli mieszkasz półtora kilometra nad poziomem morza, gdzie woda gotuje się w niższej temperaturze, najprawdopodobniej nie odczujesz różnicy zarówno w smaku, jak i właściwościach zdrowotnych naparu.

Gdy woda będzie się podgrzewać, możesz w tym czasie posiekać jedną łyżeczkę świeżych liści, miękkich łodyg, kwiatów i zmiażdżyć nasiona. Świeże zioła różnych rodzajów nie zawsze są dostępne, zwłaszcza zimą; w takim przypadku o...

Wydanie
Partnerzy:

Oficjalna strona magazynu "Natura i Ty" wydawanego przez Centrum "REA" od 2008 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska. All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.