odpowiedzi na listy

Wielu Czytelników odezwało się do nas po lekturze tekstu K. Bury pt. „W cieniu dobrego drzewa”. Sporo osób pyta, jak najlepiej pracować z wybranym drzewem i kiedy taki kontakt jest przydatny.

Warto wykorzystać kontakt z drzewem do kształtowania sylwetki, zrzucenia nadmiaru kilogramów, wyciszenia się, nabrania energii czy poprawienia oddechu podczas ćwiczeń fizycznych. Przedstawiona poniżej gimnastyka pogłębi więź z wybranym olbrzymem na poziomie mentalnym, a „ewolucje” związane z dotykaniem pnia otwar-tymi dłońmi i stopami, na których jest najwięcej zakończeń kanałów energetycznych i połączeń nerwowych prowadzących do wszystkich zakątków ciała, przyniosą dodatkowy efekt łagodnej refleksoterapii. Pomaga to w usuwaniu blokad zakłócających pracę poszczególnych organów i uruchamia proces samoleczenia organizmu.

Ćwiczenia najlepiej wykonywać, leżąc na gołej ziemi (oczywiście w upalny dzień, kiedy jest sucha i rozgrzana), bo wtedy czerpiemy dodatkową moc pochodzącą bezpośrednio od Matki Ziemi. W dni chłodniejsze czy wilgotne trzeba jednak posłużyć się matą (m...

Autor: Kasia Bury
Partnerzy:

Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska. All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.