Terapia słoneczna

Terapia słoneczna

Terapia słoneczna na problemy ze skórą Ludzkie ciało potrzebuje słońca, aby wytwarzać witaminę D, rozpuszczalną w tłuszczu substancję, niezbędną do przyswajania wapnia i budowania zdrowych kości oraz zębów. Odgrywa ona również kluczową rolę w przeciwdziałaniu rakowi piersi,

Terapia słoneczna na problemy ze skórą

Ludzkie ciało potrzebuje słońca, aby wytwarzać witaminę D, rozpuszczalną w tłuszczu substancję, niezbędną do przyswajania wapnia i budowania zdrowych kości oraz zębów. Odgrywa ona również kluczową rolę w przeciwdziałaniu rakowi piersi, stabilizuje ciśnienie krwi, obniża cholesterol oraz – co nareszcie potwierdziła zachodnia medycyna – odpowiada za zdrowie skóry. Właśnie dlatego w Chinach przez wieki stosowano promienie słoneczne jako lekarstwo na takie problemy ze skórą jak trądzik, wypryski czy łuszczyca. Moim pacjentom z problemami skórnymi doradzam, aby leżeli na słońcu 20 minut dziennie, w godzinach przed dziesiątą rano lub po piętnastej. Rezultaty widać zwykle po dwóch, czterech tygodniach. Dla twarzy czas ekspozycji na słońce trzeba skrócić do 15 minut. Jeżeli leczysz skórę w innych miejscach ciała, załóż okulary przeciwsłoneczne oraz kapelusz z szerokim rondem w celu ochrony oczu i twarzy. Przed każdą słoneczną sesją i po niej wypij szklankę wody.

Opalaj się wcześnie lub późno – nigdy pomiędzy

Od niepamiętnych czasów chińskie kobiety opalały się wewnątrz domów przez cienki ryżowy papier w oknach, chroniąc się tym samym przed szkodliwymi promieniami UV-A, ale absorbując korzystne promienie UV-B. By ochronić swoją skórę przed szkodliwymi promieniami, używały parasoli. Chińska kultura zawsze porównywała działanie słońca do miecza obosiecznego. Słońce niezbędne jest dla twojego organizmu do produkowania witaminy D, ważnej dla zdrowych kości, prawidłowego funkcjonowania systemu odpornościowego i przeciwdziałania rakowi. Na Zachodzie helioterapia stosowana jest do przyspieszania rekonwalescencji i leczenia różnych schorzeń, od krzywicy po gruźlicę. Jednak ważne jest, by nie przesadzić, ponieważ nadmiar słońca powoduje przedwczesne starzenie się skóry, a nawet raka. Aby jak najlepiej wykorzystać promienie słoneczne, możesz bez filtrów ochronnych przebywać na zewnątrz przed godziną 9.00 rano lub po godzinie 16.00 w czasie lata lub przed 10.00 rano i po 15.00 w zimę. Kiedy przebywasz na słońcu w godzinach południowych, używaj filtrów ochronnych. Jeśli to możliwe, noś też nakrycie głowy i okulary przeciwsłoneczne.

Z książki dr. Maoshinga Ni Druga młodość, która ukazała się nakładem AW NOWY HORYZONT pod naszym patronatem.

Partnerzy:

Oficjalna strona magazynu "Natura i Ty" wydawanego przez Centrum "REA" od 2008 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska. All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.