Z kajecika prababki

Z kajecika prababki

Kiedy dopadnie cię przeziębienie i cieknie ci z nosa, umyj kilka ziemniaków, zalej wodą tak, by je przykryła i postaw garnek na małym ogniu. Sprawdź widelcem, czy są już miękkie. Jeśli tak, to zestaw garnek z ognia, zdejmij pokrywkę i nasyp garść ziół: tymianku, szałwii, lawend

Kiedy dopadnie cię przeziębienie i cieknie ci z nosa, umyj kilka ziemniaków, zalej wodą tak, by je przykryła i postaw garnek na małym ogniu.

Sprawdź widelcem, czy są już miękkie. Jeśli tak, to zestaw garnek z ognia, zdejmij pokrywkę i nasyp garść ziół: tymianku, szałwii, lawendy lub majeranku i rozgnieć lekko widelcem ziemniaki.

Przykryj. Garnek postaw na stole. Weź duży ręcznik, zarzuć sobie na głowę, usiądź wygodnie i odkryj pokrywkę. Nachyl się nad garnkiem tak, by swobodnie wdychać parę.

Taką inhalację można powtórzyć 2 razy dziennie. Rano i wieczorem. Przynosi ulgę i oczyszcza nos i zatoki.

Na cieknący i bolący nos

Weź łyżkę grubej, szarej soli. Wsyp do szklanki. Zalej ciepłym, co najmniej 3% mlekiem, najlepiej prosto od krowy, ale może być też kupione w sklepie.

Zamieszaj staranie, a potem nalej sobie tej mikstury tyle, ile zmieści się we wgłębieniu lewej dłoni. Palcem wskazującym prawej dłoni zatkaj prawą dziurkę w nosie, a lewà wciągnij płyn z dłoni, aż zakręci cię w nosie. To samo powtórz z lewą dziurką. Potem usiądź.

Takie płukanie zrób trzy razy dziennie. Rano przed poranną toaletą, w południe przed obiadem i wieczorem – przed udaniem się na spoczynek.

Podobną operację można przeprowadzić, wpuszczając do każdej dziurki w nosie po 2 krople soku z aloesu, żyworódki pierzastej lub cytryny. Taki „zabieg” przynosi ulgę i obkurcza śluzówki.

Partnerzy:

Oficjalna strona magazynu "Natura i Ty" wydawanego przez Centrum "REA" od 2008 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska. All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.