Pokonać  wiosenne zmęczenie

Pokonać wiosenne zmęczenie

Każdemu z nas wydaje się, że oto z końcem zimy i pierwszymi objawami wiosny miną nasze kłopoty zdrowotne, chandry i depresje, poczujemy się pełni życia i sił witalnych. Tymczasem jesteśmy apatyczni, bolą nas mięśnie, męczy katar… To znak, że dopadło nas przesilenie wiosenne.

ać się i zregenerować siły. Pomocne w tym mogą być przeróżne środki i czynności, zależne od indywidualnych potrzeb i upodobań: słuchanie muzyki relaksacyjnej, wizyta w saunie, aromaterapia, ćwiczenie jogi, masaże, nawet te wykonywane własnoręcznie (stopy) lub przez partnera, kąpiele z dodatkiem olejku lawendowego lub różanego i ulubionych ziół, wzmacniające odporność wizyty w grocie solnej czy uspokajające herbaty z melisy lub rozweselające z bazylii. A także tak zwyczajne, jak chwila słodkiego lenistwa, spotkanie z przyjaciółmi czy kupienie sobie czegoś na poprawę nastroju. Wszystko to pomoże nam naładować akumulatory i cieszyć się życiem.
Przesilenie wiosenne nie jest chorobą i nie ma na nie cudownego farmaceutyku, trzeba po prostu eliminować jego przyczyny, prowadząc aktywny tryb życia, zdrowo się odżywiając, nie zapominając o takich „drobiazgach” jak chwila relaksu – jeśli spełnimy te warunki, nasza forma błyskawicznie pójdzie w górę!

Jan Matul

Autor: Jan Matul
Partnerzy:

Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska. All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.