Litoterapia cz. 5

Litoterapia cz. 5

Bezpośrednio w „dołku” na czakrze gardła kładzie się małą szczotkę celestynu. Poniżej kawałek akwamarynu bądź błękitnego turmalinu, a po jego bokach podwójnie zakończone kryształy czystego kwarcu lub diamenty Herkimer. Wyżej – po bokach celestynu trzeba położyć dwa obębnowane, błękitne chalcedony, zaś bezpośrednio nad celestynem – turkus. Nad turkusem można jeszcze ułożyć malutką laskę cyjanitu lub indygolitu (albo czystego kwarcu).

Koniżej prezentujemy układ wyciszający i przypominamy, iż należy go poprzedzić układem oczyszczającym.

Kolejny układ pomaga szybko pozbyć się zdenerwowania, napięcia spowodowanego zmęczeniem lub wzburzeniem, rozluźnić się po kłótni czy oddalić uczucie przegranej.

W tym celu trzeba sięgnąć po cztery pałeczki kryształu górskiego lub diamenty Herkimer oraz po: ametyst, cytryn i zielony awenturyn.

Kamienie należy koniecznie umyć pod bieżącą wodą i położyć na papierowym ręczniku, by obeschły. Jeśli dzień jest słoneczny, mogą kilka minut poleżeć na parapecie okiennym, tak by padało na nie słońce.

Suche kamienie należy powoli ułożyć na ciele. W tym celu połóż się wygodnie na kanapie lub na dywanie. Zrób trzy spokojne wdechy i wydechy, a potem na środku klatki piersiowej ułóż zielony awenturyn i otocz go w kształcie krzyża czterema kawałkami kryształu górskiego tak, by wierzchołki były skierowane na zewnątrz.

Cytryn zaś połóż poniżej pępka (jeśli ma wierzchołek, to skieruj go w dół). Natomiast ametyst połóż na czole, a jeśli jest zakończony, to ułóż go za czubkiem głowy, wierzchołkiem w górę.

Jeżeli w okolicy serca poczujesz najmniejszy dyskomfort, to zbierz kryształy górskie i połóż je obok siebie (na wyciągnięcie ręki). Na klatce piersiowej zostaw tylko zielony awenturyn. (Uwaga – osoby z wadami serca lub mające wszczepiony rozrusznik nie powinny stosować tego układu).

Dla zabieganych – w celu wyciszenia – polecam noszenie małego kawałka zielonego awenturynu. Można go zawiesić na rzemyku, można włożyć do miseczki biustonosza lub do kieszeni koszuli (ale lepiej, by dotykał bezpośrednio ciała). Wieczorem kamień należy umyć pod strumieniem zimnej, bieżącej wody i zostawić do wyschnięcia.            R.M.

Partnerzy:

Oficjalna strona magazynu "Natura i Ty" wydawanego przez Centrum "REA" od 2008 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska. All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.