Litoterapia cz. 7

Kochani! W czasie wakacji wpadła mi w ręce wasza publikacja w “Naturze i Ty” o kamieniach. Znalazłam tam wiele ciekawych informacji. Niestety była to własność właścicieli kwatery w Kołobrzegu, którą przez 2 tygodnie wynajmowaliśmy. Zamieściliście tam m.in. bardzo ciekawy mate

Kochani!

W czasie wakacji wpadła mi w ręce wasza publikacja w “Naturze i Ty” o kamieniach. Znalazłam tam wiele ciekawych informacji. Niestety była to własność właścicieli kwatery w Kołobrzegu, którą przez 2 tygodnie wynajmowaliśmy. Zamieściliście tam m.in. bardzo ciekawy materiał o kamieniach, które pomagają się skupić oraz wyciszyć przed egzaminami. Czy moglibyście przedrukować ten tekst? Zbliża się sesja zimowa i ta wiedza bardzo by się teraz przydała. Wielu znerwicowanych, zagonionych studentów z wdzięcznością przyjmie takie porady.

Serdecznie Was pozdrawiam

Julita z Wrocławia

Przy pisaniu wypracowań czy prac egzaminacyjnych z przedmiotów humanistycznych pomaga złocisty kalcyt, bursztyn lub cytryn. Można go położyć na stole obok kartki i spoglądać nań od czasu do czasu. A wszystko, czego się wcześniej nauczyliście, łatwo trafi pod Wasz długopis. Wibracje złocistych kamieni wspierają pamięć, odblokowują wyobraźnię, pozwalają trafnie ująć temat i przedstawić go w lekki i przekonujący sposób.

Przy zadaniach matematycznych czy też przedmiotach ścisłych koncentrację skutecznie wspomoże szafir, sodalit, lapis lazuli i fioletowy fluoryt. Ten ostatni poprawia pracę mózgu i regeneruje układ nerwowy. Sodalit natomiast stymuluje logiczne myślenie, a nerwicowcom przekazuje spokój. Łączy ducha z materią i nawet oderwani od życia marzyciele  mogą się dzięki niemu odnaleźć w twardej rzeczywistości. Jest niezastąpiony do koncentracji w parę minut, kiedy czeka pilna i trudna praca umysłowa.

Lapis lazuli w wielu starożytnych kulturach traktowany był jako magiczny klejnot, posiadający cudowną moc, przynoszący ludziom mądrość. Ponieważ reguluje pracę tarczycy – łagodzi niepokój i napięcie. Sprzyja uzyskaniu jasności umysłu i przypomnieniu sobie wiadomości.

Lęk i niepokój, jakie zwykle towarzyszą nam w takich stresowych sytuacjach, pozwoli zaś skutecznie przezwyciężyć cytryn. Noszony na gołym ciele – w okolicach splotu słonecznego – pozwala zapomnieć o nieśmiałości, skupić się na odpowiedziach w czasie egzaminów. Każdy, kto nosi go przy sobie, staje się pewniejszy, otwiera się na głos intuicji (a ileż razy musimy jej zawierzyć, na przykład podczas testu, gdy niespodziewanie rozum podpowiada dwie zupełnie wykluczające się odpowiedzi). Dzięki cytrynowi popełniamy mniej błędów. Lepiej także panujemy nad emocjami.

Płynnym odpowiedziom ustnym sprzyja zawieszony na szyi wisiorek czy korale z turkusu, błękitnego chalcedonu, akwamarynu, celestynu. Generalnie popisom oratorskim dobrze służą wszystkie kamienie o jasnoniebieskiej barwie. I nie tylko kamienie. Nie zaszkodzi też niebieski krawat, apaszka czy takiż szalik na szyi.

Partnerzy:

Oficjalna strona magazynu "Natura i Ty" wydawanego przez Centrum "REA" od 2008 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska. All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.