Zbadaj znamiona przed latem!

Zbadaj znamiona przed latem!

Najnowsze badania wykazały, że nie tylko promienie UVB są niebezpieczne dla naszej skóry. O wiele zdradliwsze są promienie UVA, uszkadzające tkankę łączną, a praktycznie niewyczuwalne – aplikujemy je sobie nawet wtedy, gdy chroni nas szyba i nie mamy szans na ich całkowite wyeliminowanie.

Na temat znamion funkcjonuje wiele mitów, na przykład taki, że najlepiej ich nie ruszać. Efekt? Tysiące zachorowań na śmiertelnie niebezpiecznego czerniaka, który wcześnie wykryty w 9 przypadkach na 10 daje się wyleczyć… Nadchodzi lato, wkrótce zaczniemy się wygrzewać na słońcu – to właśnie idealna pora na „remanent” naszych znamion!

Zdążyć przed latem
Dlaczego właśnie teraz powinniśmy się poddać badaniu znamion? Słońce jest aktywatorem zmian barwnikowych na skórze, lepiej więc sprawdzić, czy któreś ze znamion pod jego wpływem nie zmieni się w raka skóry. Nie bez powodu w Europie od 15 już lat późną wiosną prowadzona jest akcja Euro Melanoma Day, podczas której renomowane gabinety dermatologiczne przeprowadzają bezpłatne badania skóry i zachodzących na niej zmian (w tym roku akcja zostanie przeprowadzona, oczywiście tak...

Partnerzy:

Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska. All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.