• Przepisy i rady czytelników

  Posprzątaj organizm

  Posprzątaj organizm

  Nasze ciało powinno przejść gruntowne sprzątanie i „remont” na wiosnę. Wówczas jego zewnętrzna i wewnętrzna przestrzeń odpłaci się świeżym oddechem, dobrą przemianą materii, pełną blasku, jaśniejącą cerą oraz chęcią do życia i działania.
 • Gotuj zdrowo

  Przepisy kulinarne

  Przepisy kulinarne

  Surówka orzechowa 5 łyżek płatków owsianych zalać 6 łyżkami zimnej wody, dodać łyżkę miodu, 12 posiekanych orzechów laskowych i pozostawić na noc. Rano dodać tarte jabłko (najlepiej ze skórką), sok z połowy cytryny, 5 łyżek mleka, 5 łyżek chudego twarożku. Można też dorzucić owoce z mrożonek, np. t...
 • Odżywianie

  Curry

  Curry

  Potrawy z curry są jednymi z najzdrowszych na świecie. Od tysięcy lat kształtuje ono smak potraw w Indiach, gdzie zostało przyprawą narodową. Jednak przygotowanie curry przez hinduskie gospodynie znacznie różni się od europejskich sposobów. Ta mieszanka lub wchodzące w jej skład przyprawy są szczegó...
 • Odżywianie

  Kuchnia Pięciu Przemian

  Kuchnia Pięciu Przemian

  W odniesieniu do diety, która zaopatruje ludzki organizm w witaminy i minerały, używamy często określenia „zdrowa dieta”, tego punktu widzenia nie możemy jednak zastosować do określenia diety zalecanej przez lekarza praktykującego Tradycyjną Medycynę Chińską (TMC).
 • Wegetarianizm

    Cebula

  Cebula

  Cebula posiada specyficzny smak i aromat, jest niskokaloryczna, ale ciężkostrawna. Wyciska z oczu łzy, zawiera jednak cenne dla naszego zdrowia składniki. Pomaga zapobiegać wielu chorobom, mi.in. cukrzycy, miażdżycy i nie tylko…
 • Odżywianie

  Kuchnia Pięciu Przemian

  Kuchnia Pięciu Przemian

  Teoria Pięciu Elementów wywodzi się z koncepcji yin–yang i opiera się na założeniu, że we wszystkim, co istnieje, można rozróżnić pięć aspektów: WODY, DRZEWA, OGNIA, ZIEMI i METALU.
 • Gotuj zdrowo

  Dieta wegańska odchudza najlepiej

  Dieta wegańska odchudza najlepiej

  Osoby przestrzegające diety wegetariańskiej, a w szczególności weganie stroniący od wszystkich produktów pochodzenia odzwierzęcego, tracą kilogramy znacznie szybciej niż osoby na innych dietach zorientowanych na odzyskanie prawidłowej masy ciała.
 • Leczenie jedzeniem

  Kefir

  Kefir

  Kiedy upał doskwiera, bardzo chętnie sięgamy po kefir, który ma orzeźwiający smak. Na jego bazie można także przygotować pyszny chłodnik lub kolorowe koktajle warzywne i owocowe. Czy rzeczywiście jest tak zdrowy, jak piszą w niektórych książkach czy artykułach...?
 • Gotuj zdrowo

  Dobowy zegar organów

  Dobowy zegar organów

  Na nasze samopoczucie i upodobania kulinarne mają wpływ nie tylko cykliczne zmiany pór roku. W cyklu dobowym, zgodnie z dobowym Zegarem Organów, przez dwie kolejne godziny główne organy wewnętrzne rosną w siłę, a następnie przekazują swój potencjał dalej, do następnych organów wenętrznych....
 • Wegetarianizm

  Kuchnia Pięciu Przemian

  Kuchnia Pięciu Przemian

  Wczesną wiosną obserwujemy w całej przyrodzie silny ruch w górę; takie cechy ma powracające po zimowym uśpieniu yang, które z gwałtownością pioruna budzi wszystko do życia i wzrostu.Późna wiosna ma z kolei cechy yin; właściwości łagodnego wiatru, który przenika i dociera wszędzie. Osoby obdarzone en..
Partnerzy:

Oficjalna strona magazynu "Natura i Ty" wydawanego przez Centrum "REA" od 2008 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska. All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.