• Szyja jak łodyga kwiatu

  Szyja jak łodyga kwiatu

  Schudłam! Schudłam o całe 2 rozmiary! Kosztowało mnie to sporo wysiłku. Po nieprzyjemnym rozwodzie, w wyniku którego przeprowadziłam się z córką do mamy (mąż został w starym mieszkaniu ze swoją nową panienką), zażerałam stres.
 • Rozszerzone naczynka

  Rozszerzone naczynka

  Na zewnątrz mokro i wietrznie albo mroźno i śnieżnie. W domu – suche i gorące powietrze z kaloryferów. Cera z trudem to znosi.
 • Broń hetery

  Broń hetery

  O tym, jak wielką wagę przywiązywano niegdyś do wyglądu rąk, świadczy burzliwy epizod z życia Fryne, najpiękniejszej hetery swych czasów i jednego z jej kochanków, słynnego rzeźbiarza Praksytelesa.
 • Skarceni przez słońce

  Skarceni przez słońce

  Brak słońca działa na nas depresyjnie. Kiedy nadchodzi lato, wiele osób „nadrabia” słoneczne braki, wylegując się na plażach, w ogródkach, w parkach. W licznych przypadkach kończy się to oparzeniami skóry…
 • Czym grozi przegrzanie organizmu

  Czym grozi przegrzanie organizmu

  Nasz organizm źle znosi nie tylko mrozy – paradoksalnie to przegrzanie powoduje więcej interwencji lekarzy, w samej Europie co roku prowadzi ponadto do kilkuset przypadków śmiertelnych…
 • Ochłodź się

  Ochłodź się

  Kanikułą (z łac. „canicula” – suczka, względnie – mała psina) nazywano niegdyś porę roku, w której Słońce znajduje się w gwiazdozbiorze Wielkiego Psa, czyli od 22 czerwca do 23 sierpnia. A zatem okres lata, kojarzony głównie z gorącem. Dlatego również używano tej nazwy na określenie najbardziej upal...
 • Rośliny czują, komunikują się i spekulują

  Rośliny czują, komunikują się i spekulują

  Rośliny bardzo aktywnie porozumiewają się ze sobą na różne sposoby. Zapach lasu, to jest właśnie mowa roślin. Zapachy nie są generowane po to, żeby ludzie mogli się dobrze czuć, tylko w określonych celach ewolucyjnych.
 • Konieczna natychmiastowa pomoc

  Konieczna natychmiastowa pomoc

  Z badań wynika, że już 40% dorosłych Polaków cierpi na różnego rodzaju alergie, a wśród dzieci – co drugie. Najczęstszymi przyczynami anafilaksji są leki, żywność oraz użądlenia przez owady błonkoskrzydłe.
 • Łagodzenie objawów alergii

  Łagodzenie objawów alergii

  Dbaj, by w diecie domowników-alergików było dużo produktów zawierających magnez i witaminę C, wzmacniaj wątrobę (herbatki z ostropestu plamistego, korzenia mniszka, kocanki piaskowej) i poprawiaj pracę nerek...
 • Na bezpłodność i potencję

  Na bezpłodność i potencję

  Cierpię na oligospermię (mała liczba plemników w nasieniu). Z tego powodu rozpadło się moje pierwsze małżeństwo...
Partnerzy:

Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska. All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.