• Energia i endorfiny w zimowe dni

  Energia i endorfiny w zimowe dni

  Zima to czas, gdy natura zamiera i odpoczywa przed kolejnym wiosennym odrodzeniem. Nasze organizmy również potrzebują teraz więcej odpoczynku, ciepła i dbałości. Jednak spędzenie zimowych dni pod kocem z kubkiem herbaty na dłuższą metę wcale nie jest najlepszym pomysłem.
 • Równowaga na jednej nodze

  Równowaga na jednej nodze

  Zanim w praktyce jogi pojawi się praca z klasycznymi balansami, gdzie ciężar opiera się głównie na rękach, każdy adept musi przebrnąć przez kilka pozycji stojących, których bazą jest oparcie głównie na jednej kończynie. Praca w tych pozycjach poprawia koncentrację, zmusza do bycia „tu i tera...
 • Zrównoważenie w praktyce asan

  Zrównoważenie w praktyce asan

  Gdy praktykujemy jogę już jakiś czas, przychodzi moment, kiedy warto się zastanowić, jaki wpływ mają pozycje nie tylko na ciało, ale również na samopoczucie. Każda sekwencja jogi, jeżeli jest dobrze skomponowana, wzmocni nas i sprawi, że po ćwiczeniach będziemy odświeżeni. Dobrze zrównoważona sekwen...
 • Fuzja tańca i aerobiku

  Fuzja tańca i aerobiku

  Za twórcę zumby uważany jest trener fitnessu Alberto „Beto” Perez, który w latach 90. zapomniał przynieść na swoje zajęcia tradycyjnej muzyki do aerobiku. Miał za to przy sobie płyty z muzyką latynoską. Poprowadzone w południowych rytmach zajęcia porwały uczestników.
 • Wewnętrzna siła - pozycje stojące

  Wewnętrzna siła - pozycje stojące

  Pozycje stojące, jak rozciągnięty trójkąt, drzewo czy góra, wykonywane są chyba w każdej metodzie jogi. Ich uniwersalny charakter jest dobrze znany tym, którzy się z nią zetknęli. Dlaczego są takie uniwersalne? Praktyka jogi jest procesem, dzięki któremu poznajemy samych siebie, zgłębiamy swoją ist...
 • Dla zdrowia

  Dla zdrowia

  Przedstawiamy płytę DVD, na której instruktor jogi Marek Apollo Miedziewski i dr Janusz Szeluga prezentują i omawiają między innymi poszczególne ćwiczenia oddechowe. Są one proste i łatwe do wykonania, a ich efekty wywierają wspaniały wpływ na zdrowie fizyczne i kondycję psychiczną.
 • Gimnastyka dla komputerowców

  Gimnastyka dla komputerowców

  Te ćwiczenia doskonale zrobią każdemu, kto chce zadbać o swój kręgosłup, szyję i ręce – pomogą utrzymać właściwą sylwetkę i uniknąć deformacji kostnych w późniejszym wieku.
 • Gimnastyka w wannie

  Gimnastyka w wannie

  Kiedy się ruszasz podczas kąpieli, głębiej oddychasz i olejki lepiej działają, lepiej też wnikają w skórę.
 • Ćwiczenia

  Ćwiczenia

  Aquaterapia (inaczej hydroterapia, wodolecznictwo) wywiera olbrzymi, nieoceniony wpływ na ludzki organizm.
 • Kinezjologia

  Kinezjologia

  W pobudzeniu mózgu i koordynacji pracy obu półkul pomaga tzw. kinezjologia edukacyjna, która została uznana, najpierw w USA, a potem w ponad 100 krajach świata, za najbardziej efektywną metodę usprawniania mózgu i uczenia się.
Partnerzy:

Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska. All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.