Zapachy

Zapachy

Węch obok smaku, jest naszym drugim tak zwanym zmysłem chemicznym. Komuś wydawać by się mogło, że kiedy przestaliśmy polować i wyszliśmy z jaskiń, stracił na znaczeniu. Tak jednak nie jest: odpowiedni zapach może dodać nam sił, ukoić nerwy, poprawić pamięć, uśmierzyć ból. Co czwarta osoba z zaburzeniami węchu traci zaś zupełnie… pociąg płciowy i ochotę na seks!

Poprawić pamięć

Wydaje się niemożliwe, a jednak – odpowiedni zapach może poprawić naszą pamięć! Odkryli to naukowcy z Wielkiej Brytanii: okazało się, że takie efekty zapewnia olejek z rozmarynu, który poprawia zdolność zapamiętywania wydarzeń, a także zadań, które muszą być ukończone w określonym czasie. Poza tym stymuluje układ nerwowy. Nie bez przyczyny w starożytności olejek rozmarynowy był palony w szkołach, aby uchronić uczniów przed zawrotami głowy i „osłabieniem mózgu”... Receptą na poprawienie naszych wyników pamięciowych jest więc rozpylenie tego olejku w pomieszczeniach, gdzie uczymy się lub pracujemy umysłowo.

Spokój i koncentracja
Spokój pozwolą zachować zapachy pomarańczy i lawendy. Dobrze jest kilka kropli olejków o tym zapachu wlać chociażby do dyfuzora, w mieszkaniu lub w biurze....

Autor: Jan Matul
Partnerzy:

Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska. All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.