Sylwoterapia

Chodzimy do różnych terapeutów, psychologów, bioterapeutów… Wydajemy mnóstwo pieniędzy na to, żeby poprawili nasze samopoczucie, dowartościowali nas, pomogli odnaleźć nam samych siebie…, lecz czy ktoś zastanawiał się, jak kiedyś ludzie radzili sobie bez tych wszystkich „specjalizacji”? Jak przezwyciężali swoje słabości, depresje, jak leczyli choroby?

Chodzimy do różnych terapeutów, psychologów, bioterapeutów…
Wydajemy mnóstwo pieniędzy na to, żeby poprawili nasze samopoczucie, dowartościowali nas, pomogli odnaleźć nam samych siebie…, lecz czy ktoś zastanawiał się, jak kiedyś ludzie radzili sobie bez tych wszystkich „specjalizacji”? Jak przezwyciężali swoje słabości, depresje, jak leczyli choroby?

Ponad dwadzieścia lat temu grupa lekarzy z USA w stanie Illinois postawiła sobie podobne pytania i zdecydowała się na pewien eksperyment. Osoby z problemami sercowo-naczyniowymi i nadciśnieniem tętniczym podzielono na dwie grupy. Jedną umieszczono w szpitalu i leczono według reguł medycyny akademickiej, drugą zaś ulokowano w odda- lonym o 2 km hoteliku. Pacjenci z drugiej grupy nie dostawali leków, ale mieli codzienne wizyty kontrole w szpitalu. By tam dotrzeć, musieli chodzić aleją gęsto obsadzoną lip...

Autor: Ola Woźniak
Partnerzy:

Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska. All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.