Źródła hormonów roślinnych

Źródła hormonów roślinnych

Młodość jest dziś w cenie. Kosmetolodzy i chirurdzy plastyczni oferują mnóstwo zabiegów i preparatów, które mają nam pomóc zatrzymać czas. Starość to nie choroba, ale żeby opóźnić jej oznaki, musimy zrozumieć mechanizmy ich powstania.

Starzejemy się szybciej i chorujemy, gdy żyjemy w stresie, źle się odżywiamy, wdychamy zanieczyszczenia i wcieramy w skórę nieodpowiednie kosmetyki. Nasze starania zaowocują dopiero wtedy, gdy zaczniemy o siebie dbać, stosując naturalne metody, które uregulują działanie hormonów, oczyszczą i wzmocnią nas od środka. A mamy do dyspozycji mnóstwo roślin.Warto sięgać po naturalne źródła roślinnych hormonów, żeby spowolnić procesy starzenia i dłużej cieszyć się dobrym zdrowiem i młodym wyglądem. A tych źródeł jest naprawdę wiele. Oto niektóre z nich.

Len zwyczajny (Linum usitatissimum)
Nasiona lnu zawierają całe bogactwo związków wpływających na odmłodzenie organizmu. Najwięcej w nich cennego oleju z przewagą kwasu a-linolenowego (ALA, około 50% zawartych w nich kwasów tłuszczowych) z grupy n-3, który spełnia w organizmie niezwykle ...

Autor: Karolina Sienkiewicz
Partnerzy:

Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska. All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.