Tajemnice natto

Tajemnice natto

W opinii naukowców fermentowana suszona soja należy do jednych z najzdrowszych produktów spożywczych na świecie.

Do takich wniosków przyczyniły się obserwacje populacji Japończyków. Okazało się, że na terenie tego kraju znajdują się obszary, na których prawie wcale nie występuje osteoporoza, a wskaźnik zapadalności na schorzenia układu krążenia, jest niezwykle mały. Ludzi mieszkających na tych „tajemniczych” obszarach cechuje dobre zdrowie oraz długowieczność.

SKŁAD NATTO
Badania zapoczątkowane przez doktora Hiroyuki Sumi przyniosły niespodziewane rezultaty. Okazało się, że za efekt ten odpowiedzialna jest specyfika diety Japończyków, a w szczególności spożywanie na tajemniczych obszarach „zdrowia” niezwykłej potrawy z soi – natto. Produkt ten przygotowywany jest z soi niemodyfikowanej genetycznie, poddanej wielogodzinnemu gotowaniu, a następnie fermentacji z użyciem specjalnych bakterii – Bacillus Subtilis Natto. Dokładne badania składu tego produktu wykazały bogactwo i jego niezw...

Autor: Piotr Derentowicz
Partnerzy:

Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska. All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.