Śmiech to zdrowie

Śmiech to zdrowie

Śmiech daje nam wewnętrzną wolność i jest najlepszym z możliwych psychoterapeutów oraz doskonale wpływa na zdrowie fizyczne.

naturalny sposób pobudzania do śmiechu, tym skuteczniejszy, że zabawa jest wspólna.

l  Spróbuj wciągnąć w swoją terapię śmiechem członków rodziny i współpracowników, robiąc z tego terapię zbiorową. W pracy – jeśli masz tam zaprzyjaźnione osoby – zaproponuj, by witać się jakimś żartem czy anegdotą, a nie skwaszoną miną nawet jeśli masz kłopoty.

l  W ciągu dnia próbuj doszukać się czegoś zabawnego w każdej sytuacji – stań się „łowcą humoru”. Jeśli wejdzie ci to w nawyk, staniesz się nie tylko pogodniejszą osobą, ale i zdrowszą, odporniejszą na stresy.

l  Szukaj towarzystwa ludzi pogodnych, którzy już umiejętność głośnego śmiechu opanowali. Unikaj natomiast ponuraków.

l  Poszukaj znajomych, z którymi poczucie humoru dzielisz – bawią was podobne dowcipy, książki, filmy… Wspólny śmiech daje radość podwójną i śmiech potęguje. Pamiętaj, że grupowa terapia śmiechem może być bardzo atrakcyjnym elementem imprezy towarzyskiej. O wiele lepszym i zdrowszym niż wspólne narzekanie na ponurą rzeczywistość.
Beata Kondysar

Autor: Beata Kondysar
Partnerzy:

Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska. All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.