Rośliny,  które warto  uprawiać nie tylko na balkonie…

Rośliny, które warto uprawiać nie tylko na balkonie…

Balkony i tarasy to miejsca, w których odpoczywamy, spotykamy się z rodziną i ze znajomymi. Często, tworząc kwiatowe kompozycje, wybieramy tylko rośliny dekoracyjne. Warto jednak uprawiać i te, które nie tylko cieszą oczy, ale poprawiają też samopoczucie, mają właściwości odżywcze, lecznicze, przyprawowe czy ochronne.

Na wielu balkonach widziałam pięknie zwisające truskawki (najpierw kwiatki, potem kolorowe owoce) czy odmiany pomidorków koktajlowych. Od sąsiada zagląda na mój balkon męczennica cielista, czyli passiflora, która ma nie tylko piękne kwiaty, ale i właściwości uspokajające.

W doniczkach na balkonie będą rosły praktycznie wszystkie rośliny, jakie lubimy. Warto jednak pomyśleć o tych, które oprócz dekoracyjnego wyglądu posiadają lecznicze właściwości czy też będą zdrową przyprawą w kuchni lub można z nich przygotować domowe kosmetyki.
 

Większość znanych i lubianych ziół doskonale nadaje się do uprawy na balkonie, więc niewielkim nakładem kosztów i pracy można urządzić ciekawe i zdrowe miejsce wypoczynku wśród kwiatów. Czyli połączyć przyjemne z pożytecznym. Zwłaszcza że wiele z nich, poza innymi walorami, odstrasza natrętne owady i pozwala ...

Autor: Izabela Adamczyk
Partnerzy:

Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska. All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.