Przebudzenie

Zazwyczaj czas wybiela w ludzkiej pamięci ciemne plamy, zastępując je szarością. O tej jego właściwości sam przekonywałem się wielokrotnie. Co nie znaczy, że miałem ochotę przekonać się po raz kolejny. Właśnie dlatego przyszedłem tu dzisiaj.

Kochać kogoś, to jakby powiedzieć mu: nie umrzesz.
Gabriel Marcel

Zazwyczaj czas wybiela w ludzkiej pamięci ciemne plamy, zastępując je szarością. O tej jego właściwości sam przekonywałem się wielokrotnie. Co nie znaczy, że miałem ochotę przekonać się po raz kolejny.
Właśnie dlatego przyszedłem tu dzisiaj.
Obojętnie mijałem grobowce rozświetlone jak latarnie bądź tak szczelnie zasłonięte kwiatami, że z powodzeniem mogłyby udawać kwietniki, aż dotarłem do zakątka maluszków, gdzie królowały miniaturowe groby i krzyże, wśród których furkotały na wietrze kolorowe wiatraczki. Dopiero wtedy coś ścisnęło mnie w gardle. Nie dorobiłem się potomstwa, lecz wyobrażając sobie bezmiar rozpaczy i straty, jakiej musieli doznawać rodzice spoczywających tu szkrabów, poczułem się szczęściarzem. Nie zniósłbym świadomości, że mojemu maleństwu może przydarzyć...

Autor: Kazimierz Kyrcz Jr
Partnerzy:

Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska. All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.