Trzy przyprawy na przeziębienie i nie tylko

Trzy przyprawy na przeziębienie i nie tylko

Jest przy najmniej kilka powodów, dla których pieprz cayenne powinien znaleźć się w każdej kuchni. Przede wszystkim ma niebagatelny wpływ na układ sercowo-naczyniowy.

Pieprz cayenne
Jest przy najmniej kilka powodów, dla których pieprz cayenne powinien znaleźć się w każdej kuchni. Przede wszystkim ma niebagatelny wpływ na układ sercowo-naczyniowy. Ułatwia trawienie i zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia miażdżycy. Dzięki wysokiej zawartości kapsaicyny przyspiesza przemianę materii, a co za tym idzie, wspiera proces odchudzania. Z kolei nałożony na skórę pomaga na bóle reumatyczne czy zapalenie stawów. Co ciekawe, po spożyciu tej czerwonej przyprawy mózg wydziela więcej endorfin – źródła szczęścia i dobrego samopoczucia.

Kardamon
Starożytni Egipcjanie żuli jego nasiona, Rzymianie używali go jako perfumy, a Indianie stosowali jako lek na otyłość. Kardamon, o którym mowa, to jedna z najstarszych i najdroższych przypraw na świecie. Pochodzi ze wschodu i rośnie między innymi na Sri Lance, w Gwatemali czy w Tanzanii. Jego ciepły, kamforowo-cytrusowy smak pasuje do słodkich przekąsek. Szczególnie sprawdzi się w duecie z kawą, mlekiem, czekoladą czy dowolnym deserem. Warto pokusić się o takie połączenie, bo kardamon ma wiele właściwości leczniczych. Wzmacnia organizm, zapobiegania rozmnażaniu się wirusów, a podczas przeziębienia łagodzi kaszel. Polecany jest również osobom zmagającym się z kłopotliwymi niestrawnościami.
Patrycja Wilczyńska
Śródtytuły i podkreślenia pochodzą od redakcji.

Źródło: Krosagro
www.krosagro.pl

...
Partnerzy:

Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska. All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.